Akustik Kumaş Panel

Akustik kumaş panel, duvar panelin ön yüzeyinde darbeye dayanıklı akustik ses emici kumaş ile kaplıdır. Panellerin iç malmzemesi kumaş kaplı camyünü ve kumaş kaplı taşyünüdür. Panelin arka tarafına cam tülü kaplanmaktadır. Akustik ses yalıtımı ve dekoratif olmasını sağlamak amacı ile daha çok duvarlarda kullanılmaktadır. İstenildiği takdirde tavan bölümlerinde de kullanılır.

Özel üretimler yapılabilmektedir anca genel olarak ölçüler standarttır. Kalınlık ses emilmesinde çok fazla fark etmez ama kalın olan incesine göre daha verimlidir.

Kumaş Kaplı Duvar Panelin Kullanım Alanları

Ses emiciliğinin yanı sıra kumaş kaplı paneller dekoratif bir görünüm ile son katmanda kullanılabilen, beton ya da alçı levhalar üzerinde kolayca uygulanabilme imkanı sağlamaktadır.

Akustik ahşap paneller ofislerde ve toplantı odalarında çıplak duvarlarda çınlamaya neden olmaması için ve bu çınlamaları engellemek için kullanılmaktadır. Ev sinema salonu, restoran, sinema odası, hastane, cafe-bar, stüdyo odası, reji odası, radyo odası, bateri odası vb. alanlarda tercih edilir.

Akustik Kumaş Panelin Uygulanışı

Kumaş kaplı duvar paneli uygulaması yapmak için birden fazla yol mevcuttur. Kendiliğinden yapışkanlı kumaş panelden temin etmeniz durumunda arkasındaki yapışkan kağıdı çıkartarak ister duvara isterseniz tavana uygulayabilirsiniz.

Diğer yöntem ise solid bazlı sıvı yapıştırıcı kullanmaktır. Bu işlem ile yapışkanın kokusundan rahatsız olmamak için ağzınıza aske takmanızı öneriyoruz. Yapıştırıcıyı bir kaba boşalttıktan sonra rulo fırça yardımıyla yapışkanı alıp akustik ahşap panelin uygulanacağı olana sürmelisiniz. İz bırakacağı için panel ebatlarının dışına çıkmadan sürmenizi öneririz.

Teklif Al

GÖNDER